Без ринкової економіки Україні

Без ринкової економіки Україні буде складно торгувати.
Без ринкової економіки Україні буде складно торгувати.

Те, що Сполучені Штати Америки відклали на більш пізній термін розгляд питання щодо надання Україні статусу країни з ринковою економікою, негативно вплине на довіру інвесторів і стратегічних партнерів до нашої держави. Про це на прес-конференції заявив прем’єр-міністр України Анатолій КІНАХ.

Він висловив сподівання, що це питання найближчим часом буде вирішено, і додав, що Україна “не ходитиме по світу з простягнутою рукою”, а буде і надалі поглиблювати ринкові реформи та формувати демократичне суспільство у державі.

А.КІНАХ наголосив, що Україна розглядає співпрацю з іншими державами насамперед на умовах рівноправного і взаємовигідного партнерства та на основі захисту національних інтересів.

Як повідомляв УНІАН, 19 квітня 2002 р. на 11-му засіданні україно-американського комітету з економічного розвитку була досягнуто домовленість, що США приймуть остаточне рішення про надання Україні статусу країни з ринковою економікою наприкінці серпня п.р.

Водночас США досі цього не зробили, у зв’язку з чим Кабінет Міністрів України має намір днями звернутися до уряду Сполучених Штатів з цього питання.

Посол України в США звернувся до американської сторони стосовно надання Україні статусу країни з ринковою економікою, й отримав відповідь, “що їм ще потрібен час для вивчення документів, представлених українською стороною”.

Український уряд не раз звертався до США з проханням прискорити розгляд пропозицій про надання Україні статусу країни з ринковою економікою. Зокрема, у травні 2001 р. під час роботи у Вашингтоні українсько-американського комітету українська делегація порушила це питання. Відповідні пропозиції були надіслані США у жовтні 2001 р., але представники США тоді ніяк не відреагували на них.

На думку українського уряду, визнання України країною з ринковою економікою полегшить захист українських товарів в антидемпінгових процедурах.

У жовтні 2000 р. рішення про визнання України країною з ринковою економікою прийняла Рада директорів Європейського Союзу.

За обсягами експортних поставок в США займають 5 місце серед торговельних партнерів України, за обсягами імпорту – 4-е місце. У 2001 році у порівнянні з минулим спостерігалося зменшення експорту з України до США (на 21,32%) поряд із значним зростанням обсягів імпорту товарів із США до України (на 81,13%).

Збільшення імпорту з США в Україну в 2001 відбулося за рахунок збільшення майже у 4 рази поставок сирої нафти та нафтопродуктів, а також поставок нафтових газів та газоподібних вуглеводнів та м`яса і субпродукції птиці.

Зменшення експорту з України до США обумовлюється зменшенням поставок металопродукції по групі “чорні метали”, що викликано антидемпінговими розслідуваннями, які ведуться з боку США проти українських товарів цієї групи.

У січні-травні 2002 року, за даними митників, експорт з України до США становив 195 млн. дол., імпорт – 251,8 млн. дол. при від`ємному для України сальдо в 56,8 млн. дол.

Водночас США займають перше місце серед країн світу за обсягами інвестицій в економіку України. На 1 січня 2002 року вони інвестували 730 млн. 868 тис. дол., що становить 16,5% від загального обсягу прямих іноземних інвестицій в Україну.

Кількість підприємств з американським капіталом, які працюють в Україні, становить 1122, з них 699 спільних. У більшості випадків вони належать до сфери внутрішньої торгівлі, харчової промисловості, фінансових послуг, машинобудування і металообробки, будівництва та зв`язку.

UNIAN

Добавить комментарий