Без ринкової економіки Україні буде складно торгувати.
…
Без ринкової економіки Україні буде складно торгувати.
Те, що Сполучені Штати Америки відклали на більш пізній термін розгляд питання щодо надання Україні статусу країни з ринковою економікою, негативно вплине на довіру інвесторів і стратегічних партнерів до нашої держави. Про це на прес-конференції заявив прем’єр-міністр України Анатолій КІНАХ.
Він висловив сподівання, що це питання найближчим часом буде вирішено, і додав, що Україна “не ходитиме по світу з простягнутою рукою”, а буде і надалі поглиблювати ринкові реформи та формувати демократичне суспільство у державі.
А.КІНАХ наголосив, що Україна розглядає співпрацю з іншими державами насамперед на умовах рівноправного і взаємовигідного партнерства та на основі захисту національних інтересів.
Як повідомляв УНІАН, 19 квітня 2002 р. на 11-му засіданні україно-американського комітету з економічного розвитку була досягнуто домовленість, що США приймуть остаточне рішення про надання Україні статусу країни з ринковою економікою наприкінці серпня п.р.
Водночас США досі цього не зробили, у зв’язку з чим Кабінет Міністрів України має намір днями звернутися до уряду Сполучених Штатів з цього питання.
Посол України в США звернувся до американської сторони стосовно надання Україні статусу країни з ринковою економікою, й отримав відповідь, “що їм ще потрібен час для вивчення документів, представлених українською стороною”.
Український уряд не раз звертався до США з проханням прискорити розгляд пропозицій про надання Україні статусу країни з ринковою економікою. Зокрема, у травні 2001 р. під час роботи у Вашингтоні українсько-американського комітету українська делегація порушила це питання. Відповідні пропозиції були надіслані США у жовтні 2001 р., але представники США тоді ніяк не відреагували на них.
На думку українського уряду, визнання України країною з ринковою економікою полегшить захист українських товарів в антидемпінгових процедурах.
У жовтні 2000 р. рішення про визнання України країною з ринковою економікою прийняла Рада директорів Європейського Союзу.
За обсягами експортних поставок в США займають 5 місце серед торговельних партнерів України, за обсягами імпорту – 4-е місце. У 2001 році у порівнянні з минулим спостерігалося зменшення експорту з України до США (на 21,32%) поряд із значним зростанням обсягів імпорту товарів із США до України (на 81,13%).
Збільшення імпорту з США в Україну в 2001 відбулося за рахунок збільшення майже у 4 рази поставок сирої нафти та нафтопродуктів, а також поставок нафтових газів та газоподібних вуглеводнів та м`яса і субпродукції птиці.
Зменшення експорту з України до США обумовлюється зменшенням поставок металопродукції по групі “чорні метали”, що викликано антидемпінговими розслідуваннями, які ведуться з боку США проти українських товарів цієї групи.
У січні-травні 2002 року, за даними митників, експорт з України до США становив 195 млн. дол., імпорт – 251,8 млн. дол. при від`ємному для України сальдо в 56,8 млн. дол.
Водночас США займають перше місце серед країн світу за обсягами інвестицій в економіку України. На 1 січня 2002 року вони інвестували 730 млн. 868 тис. дол., що становить 16,5% від загального обсягу прямих іноземних інвестицій в Україну.
Кількість підприємств з американським капіталом, які працюють в Україні, становить 1122, з них 699 спільних. У більшості випадків вони належать до сфери внутрішньої торгівлі, харчової промисловості, фінансових послуг, машинобудування і металообробки, будівництва та зв`язку.
UNIAN